Новини

Цьогоріч експерти прогнозують зниження врожаю соняшника
Цьогоріч експерти прогнозують зниження врожаю соняшника
Опубліковано: 02 Червня 2022

Експерти розрахували прогнозний врожай 2022 року. Збір олійних зменшиться через падіння посівних площ внаслідок війни. Ще один чинник – менше внесення добрив. 

Про це з посиланням на Український клуб аграрного бізнесу пише Agravery.com.

У цьому році експерти очікують врожай олійних культур у такому обсязі:

  • соняшник – 10,6 млн. тонн (у 2021 році – 16,4 млн. тонн);
  • соя – 3,0 млн. тонн (3,5 млн. тонн);
  • ріпак – 2,7 млн. тонн (2,9 млн. тонн).

«Як видно з наведених даних, найнижчі теми зниження валового збору демонструють соя та ріпак. Це пов’язано з відносно невеликою масою врожаю в комбінації з високою ціною на нього, що полегшує логістичні питання при експорті. Тому частина аграріїв збільшила посіви під даними культурами. Звісно, це значно нижчі показники, ніж минулого року, коли Україна отримала рекордний врожай, однак на це є об’єктивні причини. Валовий збір буде зменшено як за рахунок скорочення посівних площ, так і за рахунок зниження врожайності», – розповіла аналіткиня УКАБ Світлана Литвин.

Скорочення посівних площ відбулось внаслідок часткової окупації російськими військами частини територій України, територіальної близькості багатьох сільгоспрайонів до зони бойових дій, неможливості здійснення посіву через заміновані поля та пошкоджену матеріально-технічну базу на територіях, що були звільнені. Разом з цим врожайність очікується нижчою на 10% від середніх показників через недотримання всіх технологічних процедур.

«Аграрії через неможливість здійснювати подальший експорт та зниження цін на основні культури на внутрішньому ринку не мають достатньо коштів для закупівлі добрив, ЗЗР та інших складових високої врожайності», – додала Світлана Литвин.

Більше новин