Новини

Цього сезону обсяг фуражного зерна може становити до 60% — аналітики
Цього сезону обсяг фуражного зерна може становити до 60% — аналітики
Опубліковано: 11 Серпня 2023

Обсяг фуражного зерна може становити до 60% урожаю цього сезону через вплив погодних умов на якість зібраних зернових.

Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК».

Як зазначається, у попередні роки цей показник знаходився на рівні 30%, а решту, 70% — складало продовольче зерно.

«Оскільки отримаємо цього сезону не більше 40% високопротеїнової пшениці, це буде впливати на ціноутворення. Спред між фуражом і високобілковою пшеницею вже становить $15-18/т, надалі може перевищити $20/т», — зазначили аналітики.

Як розповів операційний директор G.R. Agro Артем Ремпен, наразі пшениця на елеватори надходить переважно фуражна. 

За його словами, на Дніпровщині відсоток продовольчої пшениці у валовому зборі поки ще не перевищує 20, і це ще досить оптимістична цифра. Аналогічна ситуація спостерігається і на Харківщині, хоча в окремих районах відсоток доходить до 50. До того ж дощі під час жнив не лише затримують сам процес збирання, а й сприяють зниженню якості збіжжя — умови для розвитку грибків та комах самі підходящі.

Також аналітики додали, що фуражного зерна багато і в інших країнах: Франція, Німеччина, рф мають проблеми з якістю пшениці. Поточний сезон буде проблемними з пропозицією продовольчого зерна в усьому світі.

«В кого є високобілкова пшениця, продають на Литву, на Німеччину, а на малих портах пропозиція є низькою.  Якщо в минулому сезоні ринки були профіцитними, трейдери «диктували» ціни, то зараз переходимо до дефіцитної моделі. Фермери не везуть пшеницю у порти, ціни будуть зростати. Наразі умовні позначки, на базисі СРТ Дунайські порти, становлять $170-175/т, до кінця тижня можна очікувати рівня $180/т. До кінця серпня цінники можуть сягнути вище $200/т, оскільки світовий попит тільки починає зростати, будуть з’являтися новини щодо проблем з якістю і в інших регіонах», — додали аналітики.

Більше новин