Новини

Ціни на зерно та знеструмлення стимулюють подорожчання борошна
Ціни на зерно та знеструмлення стимулюють подорожчання борошна
Опубліковано: 05 Грудня 2022

Більшість українських переробників поточного тижня підвищували ціни пропозиції на пшеничне борошно.

Поступове подорожчання сировини для переробки і зростання собівартості виробництва борошна внаслідок необхідності частого використання генераторів через аварійні вимкнення електроенергії надавали підтримку цінам. До того ж в умовах, що склалися, деякі борошномельні підприємства працювали не на повну потужність, що сприяло зменшенню обсягів виробництва продукту, повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Так, станом на 1 грудня пропозиції борошна вищого ґатунку надходять переважно за цінами 10000-11800 грн/т EXW, що на 100-200 грн/т вище за показники кінця минулого тижня. Лише поодинокі продавці фіксували більш високі ціни на продукт — у межах 12000-12200 грн/т EXW. Зазначається, що за умов посилення конкуренції на внутрішньому ринку окремі борошномельні підприємства повернулися до дисконтів із метою підвищення конкурентної привабливості своєї продукції та розширення радіуса її постачання з урахуванням затрат на логістику.

«Попри складнощі з формуванням помольних партій сировини і загальні інфляційні процеси в країні, суттєве зростання вартості борошномельної продукції обмежувалось низькими темпами її збуту на тлі наявності у багатьох споживачів запасів для роботи у середньостроковій перспективі. Ситуація ускладнювалась перманентними відключеннями електропостачання в країні, що призводило до перебоїв із випіканням хліба і хлібобулочних виробів, затримок з їх постачанням у мережі роздрібної торгівлі тощо», — прокоментувала ситуацію на ринку керівниця відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

Крім того, посилення панічних настроїв серед населення сприяло збільшенню його закупівельної активності на тлі бажання сформувати запаси на випадок погіршення ситуації з логістикою, повторного і більш тривалого блекауту тощо через масовані обстріли російськими військовими по багатьох областях України (в т.ч. по об’єктах критичної інфраструктури).

Також експерт додала, що експорт продукції, хоча і помітно зріс останніми місяцями, однак і надалі здійснювався недостатніми темпами та обсягами, щоб допомогти вирівняти ситуацію.

Більше новин