Новини

Ціни на сою зросли до 17 тис. грн/т, ціни на соняшник зросли до 14-15 тис. грн/т
Ціни на сою зросли до 17 тис. грн/т, ціни на соняшник зросли до 14-15 тис. грн/т
Опубліковано: 04 Грудня 2023

Про це повідомляє трейдер олійних культур Костянтин Бугера в огляді для Любарецького соєпереробного заводу, пише Latifundist.com.

Експортна ціна на сою СРТ Дунай вже в районі 450 $/т (також плюс 15-20 $/т до рівня попереднього тижня).

«В якийсь момент здавалось, що треба витримати паузу і ціна на сою просяде, бо вже 1,5 місяці ажіотажного росту… Але ні! Враховуючи стабільний попит на експорт і з боку вітчизняних виробників, можна бути впевненим, що ціна на наступному тижні продовжить зростання», — зазначає трейдер.

Соняшник також продовжує рости в ціні як на тлі стабільно високого попиту з боку переробників, так і інформації, що Болгарія планує офіційно дозволити імпорт українського соняшника.

Наразі ціна на соняшник в південних регіонах складає 15 тис. грн/т, в центральних — 14 тис. грн/т. Поступово на ринку з’являються великі лоти (3000+ т), але зниження цін поки не спостерігається.

Нагадаємо, ціни попиту на соняшник в Україні станом на кінець листопада сягнули максимуму від початку вересня. Цьому сприяв високий попит переробних підприємств, зростання цін та темпів відвантаження на експортному ринку соняшникової олії протягом вказаного місяця, а також стримування продажу сировини аграріями.

Більше новин