Новини

Ціни на сою сягнули 17110 грн/т і продовжують тиматися на цьому рівні
Ціни на сою сягнули 17110 грн/т і продовжують тиматися на цьому рівні
Опубліковано: 20 Грудня 2023

Станом на 19 грудня середня ціна на сою в Україні становить 17 110 грн за тонну разом з ПДВ. Про це повідомляють Новини.LIVE.

Ціна на сою зросла упродовж останніх днів. Так, у понеділок, 11 грудня, середня вартість тонни сої становила 16 630 грн. Вже у вівторок, 12 грудня, ціна на цю зернову культуру зросла до 16 753 грн, а у середу, 13 грудня, — до 16 809 грн. З четверга, 14 грудня, до субботи, 16 грудня, ціна на сою в Україні становила 17 101 грн. Згодом вартість сої зросла до найвищого за тижневий період показника — 17 110 грн. Така ціна на цю зернову культуру тримається і наразі.

Війна з росією негативно вплинула на ціни на сою в Україні. Через це постраждала суттєва частина посівних площ, а також було порушено логістичні мережі, що призвело до зниження пропозиції сої на внутрішньому ринку.

Крім військових подій, ціни на сою в Україні зазнають впливу інших ключових факторів. Одним із визначальних елементів є баланс між пропозицією та попитом, який формує основну динаміку цін на сою. Якщо пропозиція сої перевищує попит, це зазвичай призводить до зниження цін, тоді як зворотна ситуація сприяє їхньому зростанню.

Кліматичні умови також впливають на ринкові ціни, оскільки рівень урожайності сої може значно коливатися залежно від погоди. У періоди неврожайних років ціни на сою зазвичай підвищуються через скорочення пропозиції.

Також варто враховувати вплив динаміки цін на інші олійні культури. Зміни в цінах на соняшник, кукурудзу та ріпак можуть впливати на рішення фермерів щодо того, які культури вирощувати. Зміна пропозиції інших олійних культур впливає на загальну конкуренцію на ринку і може вплинути ціни на сою.

Більше новин