Новини

Ціни на соняшник сягнули осіннього максимуму
Ціни на соняшник сягнули осіннього максимуму
Опубліковано: 29 Листопада 2023

Ціни попиту на соняшник в Україні станом на кінець листопада сягнули максимуму від початку вересня.

Як говориться у повідомленні ІА «АПК-Інформ», цьому сприяла низка факторів: високий попит переробних підприємств, зростання цін і темпів відвантаження на експортному ринку соняшникової олії протягом вказаного місяця, а також стримування продажу сировини аграріями, хоч учасники ринку і повідомляли про поступове збільшення пропозиції.

Максимальні ціни попиту озвучувалися традиційно в південній частині країни, а також у деяких центральних областях — 13500-14100 грн/т СРТ. Проте за великі обсяги олійної, а також за сировину з високим вмістом олії та високоолеїновий соняшник переробники були готові значно доплачувати.

Мінімальні ціни попиту фіксувалися у східній частині країни та на півночі, де вдавалося закуповувати сировину за цінами від 12400 грн/т СРТ, а в деяких випадках і за ще нижчими.

Аналітики відзначають, що протягом останнього тижня зростання цін на соняшник сповільнилося внаслідок просідання цін на експортному ринку соняшникової олії. Крім того, учасники ринку сповіщали про підвищення пропозиції олійної, обумовлене як поступовим зростанням привабливості закупівельних цін для аграріїв, так і необхідністю сільгоспвиробників у поповненні оборотних засобів перед новорічними святами.

«Водночас учасники ринку очікують на скасування заборони імпорту українського соняшнику в Болгарії у грудні, що може посилити попит на сировину на внутрішньому ринку з боку експортерів і знову прискорити зростання цін. Однак уряд Болгарії поки не дає однозначної відповіді щодо зняття заборони та можливих умов у разі її відміни, що додає невизначеності на ринку. Найімовірніше, у грудні значного приросту експорту української олійної ми ще не побачимо, оскільки дозвільну документацію на постачання соняшнику в указаному напрямку потрібно буде надати з обох сторін, що буде ускладнювати та сповільнювати торгівлю», — прогнозують фахівці.

Більше новин