Новини

Ціни на пшеницю протягом останніх днів зросли до 5508 грн/т
Ціни на пшеницю протягом останніх днів зросли до 5508 грн/т
Опубліковано: 03 Січня 2024

Станом на 2 січня середня ціна на пшеницю в Україні становить 5 508 грн за тонну разом з ПДВ. По це повідомляють Новини.LIVE.

Ціна на пшеницю упродовж останніх днів зросла майже на 50 грн. Так, у неділю, 24 грудня, одна тонна пшениці оцінювалась у 5 459 грн, а вже у вівторок, 26 грудня, — ціна на пшеницю впала до 5 404 грн за тонну. На такому рівні вартість цієї зернової культури протрималась до середи, 27 грудня, коли трохи зросла — до 5 425 грн за тонну. У субботу, 30 грудня, ціна пшениці сягнула свобого тижневого максимуму у 5 405 грн за тонну. Така ціна на цю зернову культуру тримається і нині.

На сьогодні цінові тенденції для пшениці тісно пов’язані з основним чинником — військовим конфліктом з росією, що суттєво обмежує можливості України в експорті зернових.

Крім того, існують інші фактори, що впливають на ціноутворення, такі як рівень урожайності, якість та обсяг врожаю. Зниження врожайності може спричинити підвищення цін через дефіцит продукції. Несприятливі погодні умови можуть негативно вплинути на врожай, що своєю чергою позначається на динаміці цін. Конкуренція з іншими країнами-експортерами може також впливати на вартість зернових, особливо в період урожайного сезону, коли пропозиція на ринку значно зростає.

Більше новин