Новини

Ціни на КАС і амофос тримаються, на інші види добрив зросли — Рубан
Ціни на КАС і амофос тримаються, на інші види добрив зросли — Рубан
Опубліковано: 11 Травня 2022

За останній тиждень ціни на практично всі види мінеральних добрив в Україні піднялися. Тільки амофос та КАС залишились на рівні цін минулого тижня, повідомляють експерти.

За словами директора з маркетингу компанії UMF Сергія Рубана, амофос продовжує утримувати передові цінові позиції і зараз його можна придбати за ціною в діапазоні від 37 до 44 тис. грн за т. Своєю чергою діамоній фосфат пропонують від 36 до 40 тис. грн за т. 

«Карбамід пропонують в діапазоні від 32 до 34,5 тис. грн за т., що на 100-1000 грн більше, аніж тижнем раніше. КАСи можна знайти за аналогічною ціною, як і тижнем раніше — 24-27 тис. грн за т. Мінімальний рівень цін на аміачну селітру за останній тиждень зріс і склав 26 тис. грн за тонну. Водночас максимальна ціна тонни селітри склала 28 тис. грн», — йдеться в повідомленні.

Сергій Рубан наголосив, що ціни на рідкий аміак будуть відсутні через підвищену небезпеку, яку становить речовина під час війни. Крім того, багато позицій добрив в Україну наразі не постачаються, оскільки продавці реалізують залишки продукції задля швидкого отримання прибутку. 

«Системно в Україні виготовляються лише селітра, карбамід, КАС і окремі види сульфату амонію. Фосфор їде не регулярно. Змінився його асортимент. Замість легко засвоюваних амоній фосфатів, збільшилась кількість кислоторозчинних кальцій фосфатів. Бо змінились напрямки поставок. А в Польщі часто працюють саме з TSP‎», — зазначає експерт.

Більше новин