Новини

Ціни на добрива зупинятись не збираються
Ціни на добрива зупинятись не збираються
Опубліковано: 24 Серпня 2022

Станом на початок серпня на українському ринку селітра продавалась по 30−31 тис. грн, карбамід — по 36−41 тис. грн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на milkua.info.

Якщо ціни на NPK ще у травні складали 27−29 тис. грн, то вже на початку серпня зросли до 36,5−39 тис. грн. Особливо помітно зріс у ціні калій. Для порівняння: у вересні минулого року калій продавався по 15−15,5 тис. грн, у кінці травня цього року його відвантажували по 25−27 тис. грн, а на початку серпня — по 40−43 тис. грн.

За словами директора з маркетингу та розвитку бізнесу компанії VVM Сергія Рубана, хоча ціни на мінеральні добрива високі, та аграрії в західних регіонах, з вірогідністю 99%, залишать їх кількість на тому рівні, що і раніше. А от у прифронтових областях аграрії будуть вносити добрива по мінімуму. Немає коштів і високі ризики.

«Перевага буде надаватися продуктам низького та середнього цінового сегменту. Високоефективні продукти якщо і будуть використовуватися, то тільки з розрахунком що їх можна внести менше. На ринку завжди є 20% аграріїв-новаторів, які охоче беруть новий вид добрив. Вони впевнилися, що при правильному внесенні дорогі продукти більш ефективні, тому готові йти на експерименти. В поточному році про експерименти не чув. Але, наприклад, дорогі продукти компанії Yara ті інших відомих виробників аграрії беруть і достатньо активно», — розповів Сергій Рубан.

На світовому ринку ціни на азотну групу ростуть, натомість на калій гранульований падають. На NPK після спаду дещо вирівнялися.

Більше новин