Новини

Ціни на добрива будуть зростати
Ціни на добрива будуть зростати
Опубліковано: 21 Квітня 2022

Ситуація з мінеральними добривами в Україні поступово погіршується. Їх майже не залишилось ні в аграріїв, ні в продавців, оскільки нові партії в Україну повноцінно не надходять.

Про це розповів Руслан Войтович, директор і засновник компанії «Арус Трейд» (один з постачальників ТОВ «Торговий Дім «Агрохім»).

За словами експерта, основне постачання добрив відбувалося через море. Також велика частина добрив надходила з білорусі та росії. А ці постачання наразі повністю заблоковані.

«З ЄС добрива находять в дуже обмеженій кількості. Адже в Європі загалом катастрофічно не вистачає добрив. Протягом війни до нас вже зверталися два трейдери з Європи, щоб ми постачали їм наші добрива. Там ситуація складна, але у нас ще гірша», — зазначив Руслан Войтович.

Він додав, що наразі в Україні трейдери максимально розпродають залишки, які були на складах. Після цього вони не матимуть добрив для продажів.

 «На даному етапі фермери повністю не забезпечені добривами. Хто встиг придбати ще до воєнних дій, ті забезпечені добривами. Ті, хто тримали урожай до останнього і відтягували придбання добрив у надії, що ціна на добрива знизиться, зараз мають великі проблеми», — розповів Руслан Войтович.

За його словами, ситуація в Україні вплинула і на ринок добрив у світі.

«Вже три тижні тому ми підрахували, що сировина та собівартість добрив виросли в середньому на $300/т. Така ситуація спостерігається взагалі у всьому світі. Адже такі великі постачальники як росія, білорусь, Китай наразі мають великі обмеження. А менші країни-постачальники вже продали всі об’єми сировини та нічого не запропонують до осені. Також зросла вартість доставки», — пояснив експерт.

Окрім того, не слід забувати, що добрива — це не лише азот, фосфор і калій, а й інші сполуки та кислоти, які також дуже виросли в ціні, бо мають великий попит.

Тому в новому сезоні, за прогнозом Руслана Войтовича, ціни на добрива будуть значно вищими.

Більше новин