Новини

Ціна на земельних торгах зростає у понад двічі
Ціна на земельних торгах зростає у понад двічі
Опубліковано: 25 Січня 2023

Всього за час роботи ринку землі у системі повністю завершилися 2 570 аукціонів. Площа земельних ділянок на оголошених торгах становить 53 811 га.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначається, дохід від укладених угод сягає 843 млн грн. Зокрема, від оренди земель — понад 200 млн грн на рік.

Загалом за увесь період роботи аукціонів у них взяли участь майже 4,6 тисячі учасників. Середня кількість учасників, які приходять змагатися за земельну ділянку на аукціон, — 3,15.

За час війни в системі «Прозорро.Продажі» оголосили 4 414 земельних аукціонів зі стартовою вартістю у 2,5 млрд грн. З них повністю завершено 779 аукціонів, які принесли в бюджет громад 461 млн грн, ще 251 — на етапі укладання угод.

«Після відновлення аукціонів із оренди сільгоспземель державної та комунальної власності на Прозорро.Продажі (з 19.11.2022) вже відбулося 49 таких аукціонів на 5,3 млн грн. Наразі в системі оголошено 856 земельних аукціонів на суму майже 365 млн грн, у яких кожен охочий може взяти. З них 185 торгів — з оренди державних та комунальних сільгоспземель. Загальна площа усіх виставлених на торгах ділянок сягає понад 14 тис. га», — зазначили у Мінагрополітики.

У середньому ціна на земельних торгах зростає у понад два рази.

Найактивніше організатори оголошують аукціони з продажу та оренди землі у Київській, Львівській, Одеській, Черкаській, Кіровоградській та Полтавській областях.

Нагадаємо, що земельні аукціони в державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» проходять у звичному режимі.

Більше новин