Новини

Ціна на українську селітру знову зросла
Ціна на українську селітру знову зросла
Опубліковано: 04 Серпня 2023

Якщо підвищення цін на нітратні добрива Ostchem минулого тижня була очікуваним, то повторне подорожчання стало певною несподіванкою для ринку. Розмір збільшення по селітрі та вапняково-аміачній селітрі було продубльовано.

Про це розповіли аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.

«Селітра знову подорожчала на 1000 грн, вапняково-аміачна селітра на 800 грн. Таким чином, обидва продукти знову зросли в ціні на 6%», — зазначили аналітики.

Наразі рекомендована ціна на селітру складає 18,5 тис. грн/т, СРТ, на вапняково-аміачну селітру — 15 тис. грн/т, СРТ. Це було вже третє поспіль підвищення цін протягом літа.

«Після того, як Ostchem знизив ціну на початку літа, ціни з того моменту вже зросли на 16% та 15% відповідно — найбільше підвищення серед азотних Ostchem», — йдеться у повідомленні.

Як наслідок, селітра залишається найдорожчим азотним добривом в перерахунку на діючу речовину. Попри подорожчання, купівельна активність залишається досить високою. Товар на заводах розписаний вже до кінця серпня, хоча відновлення роботи «Рівнеазоту» має покращити ситуацію з доступністю товару.

Імпортери також пропонують обмежену кількість, оскільки у європейських виробників вільних об’ємів небагато і товари продаються вже на кінець серпня. По болгарському товару може ускладнитися логістика після атак росіян на порти Дунаю. Селітра, яка йшла морським транспортом частково буде переорієнтована на автотранспорт, що збільшить її вартість.

Європейські виробники також підіймають ціни і вартість імпортного продукту зростає:

польську селітру можна придбати по 17,6-17,8 тис. грн/т, Saletrosan 30 — по 16,4 тис. грн/т, FCA кордон, Pulan (N32) — по 17,9 тис. грн/т, EXW;

турецька аміачна та вапняково-аміачна селітра подорожчали до 19 тис. грн/т та 16 тис. грн/т, FCA/EXW.

«Після підвищення цін ринок може взяти певну паузу для оцінки ситуації. Разом з подорожчанням українських нітратних добрив варто очікувати зростання цін на імпортний товар», — підсумували аналітики.

Більше новин