Новини

Чи варто анулювати бронь за постановою № 45 і що зміниться після 1 квітня
Чи варто анулювати бронь за постановою № 45 і що зміниться після 1 квітня
Опубліковано: 20 Березня 2025

На фоні постійних змін у законодавстві щодо бронювання військовозобов’язаних роботодавці стикаються з дилемою: чи потрібно анулювати бронь за постановою № 45 та перебронювати працівників за новими правилами № 76? Спеціалісти порталу Kadroland роз’яснюють.

Чому виникла проблема?

Постанова КМУ № 45 від 04.02.2015 регламентує бронювання працівників на період мобілізації. Проте останнім часом у територіальних центрах комплектування (ТЦК) з’явилось чимало маніпуляцій та плутанини навколо цього питання.

Зокрема, деякі роботодавці повідомляють, що в застосунку “Резерв+” термін дії відстрочки для працівників, заброньованих за постановою № 45, обмежено до 31 березня 2025 року.

До цього додалися чутки про можливе скасування постанови вже з 1 квітня — а дехто навіть говорить про зміни з 18 березня 2025 року.

Коли можна анулювати бронь?

Відповідно до постанови № 45, анулювати бронювання можна лише в чітко визначених випадках. Однак вона не містить можливості анулювання за ініціативою підприємства — на відміну від Порядку № 76, який таку опцію передбачає.

Є два способи анулювання:

Паперовий варіант — потребує вилучення посвідчення, відправлення документів до ТЦК та оновлення списків військового обліку.

Через “Дію” — швидший метод, який дозволяє подати заявку на анулювання та отримати підтвердження онлайн (не частіше, ніж раз на 5 днів).

Якщо бронь анулювати — що далі?

Підприємства, що мають статус критично важливих, можуть повторно подати заявку на бронювання працівників за Порядком № 76. Важливо отримати цей статус до 31 березня 2025 року, щоб не залишити працівників без захисту.

Проте в ситуації з тими, хто заброньований за постановою № 45, багато незрозумілого. Працівники вже звертаються до ТЦК, але отримують відповідь, що внести зміни до реєстру “Оберіг” неможливо.

Висновок: що робити роботодавцям?

Поки офіційних роз’яснень немає, не варто поспішати з анулюванням броні за постановою № 45 — адже це може залишити працівника без захисту.

Натомість важливо слідкувати за новинами та бути готовими до змін у законодавстві, щоб вчасно подати заявку на повторне бронювання.

Більше новин