Новини

Чому польські фермери блокують український кордон
Чому польські фермери блокують український кордон
Опубліковано: 14 Лютого 2024

Блокадою українського кордону польські фермери протестують проти політики Європейського зеленого курсу та відкриття ринку ЄС для сільгосппродукції з України. Про це пише censor.

Європейський зелений курс – програма, розроблена Європейською Комісією з метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним, зокрема зменшити викиди парникових газів до 2030 року мінімум на 50%. Від країн- членів ЄС план вимагає нових правил, законодавства щодо циркулярної економіки, оновлення будівель, біорізноманіття, сільського господарства та інновацій.

У сільському господарстві мова йде про скорочення використання пестицидів на 50%, добрив на 20%. Вимагається вдвічі зменшити застосування антибіотиків фермерськими та аквакультурними господарствами. Натомість розвивати дружнє до навколишнього середовища органічне фермерство. За «Європейським зеленим курсом» до 2030 року під органічне фермерство має бути задіяне до 25% усіх сільськогосподарських земель на території ЄС.

Однак фермери зеленим курсом не задоволені. На їхню думку, він вимагає великих додаткових видатків, що робить сільгоспвиробництво в ЄС неконкурентним з виробниками за його межами.

Наприклад, з продукцією українських фермерів, до яких таких вимог не висувають. Проте продовжують безмитний ввіз українського збіжжя на територію ЄС ще на один рік.

Тим часом, аграрний міністр Польщі Чеслав Сєкерський заявив, що від імені польських фермерів просить вибачення за «вчинок відчаю» з розсипанням українського зерна на спільному кордоні. Про це повідомили в Міністерстві сільського господарства Польщі.

Чеслав Сєкерський попросив з розумінням ставитися до надзвичайно важкої ситуації в якій опинилися польські фермери. Урядовець додав, що Польща продовжує технічні переговори з Міністерством сільського господарства України, під час яких хоче визначити умови торгового обміну, які б обмежили надходження агропродукції, яка порушує стабільність ринків. При цьому Чеслав Сєкерський назвав надто різкою і емоційною реакцію представників української влади на провокацію з зерном.

«Треба визнати, що ситуація напружена. Польські фермери висипали частину зерна з українських вантажівок. Як на мене, це не правильна форма протесту, але її часто використовують фермери в різних країнах. Фермери не стримали своїх емоцій, але варто пам’ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації. На початку весняно-польових робіт у них немає грошей на закупівлю добрив та засобів захисту рослин. Важко не зрозуміти їхній відчай» – зазначив Чеслав Сєкерський.

Більше новин