Новини

Через війну в Україні створять у 4 типи територій – Безгін
Через війну в Україні створять у 4 типи територій – Безгін
Опубліковано: 22 Квітня 2022

До війни території в Україні ділили за критерієм географічним, рельєфним (наприклад, гірські території), але зараз ключовим фактором стає безпека і віддаленість від збройних можливостей агресора. Саме на це в першу чергу зважатиме інвестор. Про це у свєму блозі написав Віталій Безгін голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За його словами, рельєф, логістика, наявність інфраструктури і робочих рук стає тим, що набувається, але не є критичним для інвестора, а типологія потягне за собою відмінності в підходах до управління, оподаткування і, навіть, адміністрування місцевих податків. 

Безгін написав, що є спільна позиція з Мінрегіоном, Асоціацією Міст України, що тепер у нас буде 4 типи територій: 

1) тимчасово окуповані території;

2) території, де відбуваються бойові дії; 

3) опорні території – там, де спокійно, але при цьому вони надають першу допомогу тим територіям, де є бойові дії. Яскравий приклад подібного взаємозв’язку зараз – це Одеса-Миколаїв. Одеса цілеспрямовано щоденно завантажує гуманітарні вантажі на Миколаїв. Опорними також можна назвати Житомирську, Дніпропетровську області;

4) території глибоко тилу – найбезпечніші області, куди переселилося найбільше населення, куди відбувається релокація підприємств. Це регіони, котрі тепер генеруватимуть основу економіки та мають стати основою для економічного стрибка.

У блозі ідеться, що категоризація буде гнучкою, адже ситуація на фронті змінюється. І, наприклад, Чернігівська область з території з активними бойовими діями тепер стає опорною.

Більше новин