Новини

Через низькі ціни на зерно експортувати альтернативними шляхами буде невигідно
Через низькі ціни на зерно експортувати альтернативними шляхами буде невигідно
Опубліковано: 08 Червня 2023

Цього року використання альтернативних шляхів для експорту агропродукції, на жаль, для виробників буде неможливим з погляду ціноутворення, оскільки ціна на зерно дуже низька, а витратна частина за альтернативними маршрутами — дуже висока.

Таку думку висловив керівник торговельного відділу компанії Cargill Вадим Мірошніченко під час конференції GRAIN UKRAINE 2023.

“Щодо альтернативних маршрутів експорту зерна суходолом, вагонами, контейнерами автотранспортом — це було реально того року, тому що ціна за рахунок політичних складових відіграла вгору, і всі додаткові витрати, які поніс товаровиробник, здебільшого були компенсовані світовими цінами. Зараз вони трендують вниз, і сьогодні всі альтернативні маршрути виглядають неможливими з погляду ціноутворення. Відповідно, вартість вивезення зерна з Полтавщини, Вінниччини, Чернігівщини до порту Констанца складатиме більше ніж 50% від ціни,” – зазначив Вадим Мірошниченко.

За його словами, за таких умов жоден товаровиробник не зможе отримати не те що прибуток, а матиме колосальний збиток, якщо вибере альтернативний маршрут. Тому зерновий коридор на сьогодні є єдиним порятунком для світу в питанні забезпечення продовольством, а також для України як шлях реалізації агропродукції. Також робота зернового коридору необхідна Україні для торгівлі з Китаєм.

Як розповів Вадим Мірошніченко, в пріоритеті Cargill, якщо буде така можливість, за рахунок роботи зернового коридору працювати на терміналі компанії з максимальною потужністю. Також компанія в меншій мірі, але використовує альтернативні маршрути — здебільшого це дунайські порти та суходольні шляхи через західні кордони.

Більше новин