Новини

Частина врожаю соняшнику та кукурудзи може залишитись на полях, — експерт
Частина врожаю соняшнику та кукурудзи може залишитись на полях, — експерт
Опубліковано: 03 Жовтня 2022

До проблем, спричинених війною, в сезоні-2022 додалися й погодні. Зокрема, через дощі, які йдуть майже по всій Україні вже упродовж місяця.

Про це зазначив Алекс Ліссітса, генеральний директор «ІМК».

«Якщо подивитись на статистику, то соняшника зібрано мізер. А соняшник — це культура, яку можна було завжди продати і мати живі гроші. Зараз соняшник стоїть у полях, гниє і втрачає свою якість. Ті резерви, які були закладені на сушіння кукурудзи, підуть на сушіння соняшнику. Адже вологість соняшника є високою — 15-17%, при тому що її потрібно буде доводити до 7-8%. А це великі витрати, бо ціна газу в середньому 50-55 тис. грн», — каже експерт.

За його словами, по соняшнику один з основних регіонів вирощування — південь, де ніколи не було високої врожайності, але мали великий вал. І, на його думку, цього року важко передбачити, скільки там було зібрано зерна, бо були складні погодні умови і багато полів вигоріло. На півночі і заході склалися гарні погодні умови, був дощ, тому соняшник показує не менше 4 т/га, що є історичним рекордом, але питання, наголошує Алекс Ліссітса, чи зрештою буде можливість його зібрати і якої якості. 

«Якщо соняшник ще можна збирати, то кукурудзу за таких обставин можна і не збирати — пізно і дуже дорого. Тому перед тим як думати про зберігання, давайте подумаємо про збирання і сушіння. Багато хто з колег говорять, що не будуть і збирати. На півночі у полі залишається 10-13 т кукурудзи. Коли зберемо і з якою вологістю? Тобто осінній вал буде нижчим на минулорічний, але потрібно сегментувати по регіонах, бо деякі можуть показати історично великий вал, а деякі — історично низький. Якщо умовно 6 млн га під соняшником окуповані, декокуповані і т.д. — то за моїми оцінками, ми отримаємо 10-12 млн т. врожаю. Минулого року було 16 млн т», — каже гендиректор ІМК

І додає, що на його думку, те саме буде і по кукурудзі.

«Ми засіяли 4 млн га. Очевидно, що зберемо біля 20 млн т. А це на 30% менше за минулорічний врожай. Якщо ми його зберемо», — наголошує він.

Більше новин