Новини

Брак зерносховищ і падіння цін: чим загрожує продовження заборони українського зерна в ЄС
Брак зерносховищ і падіння цін: чим загрожує продовження заборони українського зерна в ЄС
Опубліковано: 25 Серпня 2023

Українські аграрії зіткнуться з подальшим зниженням цін на їх продукцію та з проблемами зберігання вже нового врожаю зернових та олійних культур, якщо після 15 вересня блокування експорту продукції українського АПК не буде знято.

Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко в ексклюзивному коментарі УНН.

«Перше — впадуть ціни, друге — не буде де зберігати. Ми будемо втрачати якість продукції й від цього мати додаткові втрати. Тобто, втрати від зниження ціни плюс втрати від того, що якість продукції може бути втраченою через неправильне зберігання», — пояснив він

Леонід Козаченко упевнений, що будуть знижуватися ціни на внутрішньому ринку. 

«Окрім цього, буде великою проблемою зберігання — у нас залишилося біля 1,5 млн т збіжжя, яке ми не вивезли ще з минулого року й воно перейшло на цей рік. А ми вже збираємо новий врожай й якщо не будемо його експортувати, то проблеми у нас будуть», — додав Леонід Козаченко.

За його словами, є можливість того, що значні обсяги зернових не будуть продані відразу й в аграріїв можуть виникнути проблеми зі зберіганням врожаю.

«Воно (зерно — ред.) довго не може зберігатися в нестандартних умовах. Це повинні бути елеватори. У нас велика кількість портових елеваторів, куди б можна було завезти врожай й там тримати, але це зона ризику (через можливість обстрілів з боку рф, яка намагається знищити логістичну інфраструктуру України — ред.). Тому це є проблема», — пояснив Леонід Козаченко.

Наразі, на думку президента УАК, треба шукати оперативне вирішення проблеми логістики та інструменти для збільшення підтримки вітчизняних агровиробників.

«Обов’язково — внутрішня підтримка, збільшення дотацій для аграрного сектору. Дасть Бог, закінчиться війна і ми примножимо те, що маємо», — резюмував Леонід Козаченко.

Більше новин