Новини

Близько 25% посівів зернових в Україні охоплено різними хворобами
Близько 25% посівів зернових в Україні охоплено різними хворобами
Опубліковано: 27 Квітня 2022

Станом на третю декаду квітня 2022 р. значна частина посівів зернових в Україні охоплена різними хворобами. Подекуди поширеність патогенів фіксувалась на 87% площ.

Про це інформує Держспоживслужба.

«Скрізь має місце захворювання озимих пшениці, ячменю та жита на борошнисту росу, септоріоз гельмінтоспоріоз, червону буру, інші плямистості, буру листкову іржу, кореневі гнилі, подекуди ринхоспоріоз, якими охоплено 10-25, макс. 51 та 87% площ (септоріоз, осередки в Кіровоградській та Львівській обл.), уражено 0,5-12% рослин на ранніх добре розвинених посівах», — йдеться в повідомленні.

В посівах ярих колосових культур розвитку хвороб наразі невиявлено. Оздоровлюють посіви під час виходу рослин в трубку за інтенсивності ураження плямистостями 1%, септоріозом листя 5% через обприскування відповідними фунгіцидами.

Нагадаємо, що впродовж декади розвиток сільськогосподарських культур проходив в основному за складних агрометеорологічних умов. Прохолодна затяжна весна затримує масове заселення посіві шкідниками, а також не сприяє значному розвитку хвороб.

Більше новин