Новини

Блокада кордону: Україна виконала все, що могла, черга — за поляками
Блокада кордону: Україна виконала все, що могла, черга — за поляками
Опубліковано: 06 Грудня 2023

Україна очікує, що влада Польщі відновить переговори з польськими перевізниками для припинення блокади після виконання низки умов. Про це «Радіо Свобода» повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

«На сьогодні всі вимоги протестувальників, які стосувалися інших питань, крім дозволів, фактично ми виконали. Ми запустили вчора пункт пропуску «Угринів – Долгобичув» разом із польською стороною. Там уже проїжджають порожні вантажівки. І цей рух досить активний. Це точно зніме якусь частину черги перед кордоном. Крім цього, ми технічно відпрацювали всі питання, які стосуються окремих смуг для порожніх транспортних засобів у системі «Електронна черга». Тому ми фактично чекаємо від польського міністерства інфраструктури і колег із польського уряду, щоб вони відновили перемовини з протестувальниками», — каже Деркач.

За словами заступника міністра інфраструктури, польська влада декларує, що не підтримує перевізників щодо блокади, але не вживає реальних заходів, щоб цю блокаду припинити.

«Польський уряд заявляє, що це фактично питання, які стосуються винятково місцевої влади. Місцева влада говорить: «У нас є законне право на протест, і ми його не можемо обмежувати». Тобто це така патова ситуація, коли два суб’єкти — і уряд, і місцева влада — один на одного показують пальцем і кажуть: «Ну, ми нічого не можемо зробити». Хоча в двох попередніх випадках, коли були страйки, ми бачили, що ситуація вирішувалася рішенням уряду або місцевої влади про скасування дозволу на страйк», — зазначає Деркач.

Він додав, що Україна готова відновлювати нормальну роботу прикордонних пунктів пропуску.

Більше новин