Новини

Банки відмовляють у кредитуванні аграріям з деокупованих територій
Банки відмовляють у кредитуванні аграріям з деокупованих територій
Опубліковано: 31 Жовтня 2023

Багато аграріїв із деокупованих територій зверталися до банків із заявками на отримання кредитів, але їм було відмовлено. Причина — розташування господарства у так званій червоній зоні.

Про це йдеться у статті на GrowHow.in.ua.

Як свідчать дані опитування 63 постраждалих від бойових дій або тимчасової окупації агро-ММСП, проведеного Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР) за підтримки Програми USAID АГРО, банки бояться кредитувати ці території.

На питання про отримання кредитів, 53% учасників відповіли, що банк відмовив їм у кредитуванні через перебування підприємства в зоні бойових дій. Для 51% учасників саме можливість фінансової допомоги, пільгових кредитів або грантової підтримки необхідні для відновлення та продовження діяльності підприємств. Це першочергова потреба.

На другому місці серед причин відмови — наявність непогашених ще довоєнних кредитів. Відсутність банківського кредитування як одну із найбільших проблем сьогодні назвали 11% респондентів. Про відсутність коштів на проведення діяльності в принципі зазначили 13% респондентів.

Також серед виробничих проблем учасники опитування відмітили брак ринків збуту — 10%, знищені виробничі приміщення — 9%, відсутність потужностей для зберігання с.-г. продукції — 8% господарств.

20% респондентів як основну проблему відзначили нестачу матеріальних ресурсів (ПММ, ЗЗР, насіння). Знищена чи викрадена техніка у 16% господарств. Про відсутність працівників зазначили 13% господарств.

Більше новин