Новини

Багато земель на Півдні буде забруднено хімічними речовинами внаслідок підриву Каховської ГЕС
Багато земель на Півдні буде забруднено хімічними речовинами внаслідок підриву Каховської ГЕС
Опубліковано: 15 Червня 2023

Багато земель на Півдні буде забруднено нафтопродуктами та хімічними засобами внаслідок підриву Каховської ГЕС. Потрібно буде проводити рекультивацію земель.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі «5 каналу».

«Для відновлення сільськогосподарських земель в зоні підтоплення треба буде 5 років мінімум. Ми можемо розуміти, що це вже збитки, які розраховуються орієнтовно в $10 млрд», — повідомив Висоцький.

Він зазначив, прямі та непрямі втрати українського агросектору через неможливість повноцінного ведення сільськогосподарської діяльності на затоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС територіях, можуть зрости до понад $10 млрд. Зокрема, це й ті втрати, які зазнаватиме агросектор через відсутність зрошення і неможливість повноцінного використання близько 1,5 млн га посівних площ.

Збитки внаслідок затоплення земель приблизно оцінюються в $3-5 млрд. Поки що неможливо оцінити, скільки з цих земель можна повернути до сільськогосподарського виробництва.

За попередніми оцінками вартість продукції, вирощеної на зрошувальних землях південних областей щороку становила $1,5 млрд. Вартість продукції на прилеглих землях, що не зрошувались, але в комплексі оброблялися щороку, становила $500 млн. Таким чином непрямі втрати від підриву Каховської ГЕС щороку можуть становити майже $2 млрд.

Більше новин