Новини

Аукціони УЗ на зерновози під час воєнного стану недоречні, – УКАБ
Аукціони УЗ на зерновози під час воєнного стану недоречні, – УКАБ
Опубліковано: 21 Червня 2022

Український клуб аграрного бізнесу виступає проти повернення до практики аукціонів з боку Укрзалізниці на зерновози в умовах воєнного стану. Експерти вважають такий підхід наразі недоречним та закликає учасників ринку бойкотувати участь в цих аукціонах.

Про це повідомляє пресслужба УКАБу.

«Замість визначеної ставки користування вагонами-зерновозами планується розігрувати обмежений ресурс серед учасників ринку. Мета такого кроку одна – суттєво підняти ставки на перевезення. При цьому на інші типи вагонів – аукціони не планується проводити», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що подібний підхід восени 2021 року призвів до створення штучного дефіциту вагонів та зростання ставки користування вагоном з 1000 грн/добу до 6000 грн/добу. Збільшення в 6 разів!

«Після проходження піку потреби вагонів на початку 2022 року Укрзалізниця повернулася до фіксованої ставки – на рівні близько 2100 грн/вагон-зерновоз за добу. Укрзалізниця володіє найбільшим парком вагонів і фактично є індикатором ціноутворення для інших власників вагонів. Очевидно, що недоотримання своїх доходів Укрзалізниця збирається частково компенсувати за рахунок аграріїв. Натомість залишається питання преференційних тарифів і вартості користування вагонами для перевезення руди, вугілля, будівельних матеріалів та інших позакласних вантажів та вантажів 1 класу, перевезення яких і до повномасштабної війни приносили УЗ збитки», – додали експерти.

Нагадаємо, що Укрзалізниця анонсувала відновлення проведення аукціонів на зерновози. Перші аукціони проведуть на поточному тижні з періодом навантаження вже з 1 липня 2022 року.

Більше новин