Новини

Аналітики прогнозують підвищення закупівельних цін на пшеницю та сою
Аналітики прогнозують підвищення закупівельних цін на пшеницю та сою
Опубліковано: 20 Грудня 2022

На ринку пшениці аналітики прогнозують підвищення цін до 235 доларів за тонну. Здорожчання викликане тим, що росія блокує судна зі збіжжям. Тому у грудні Україна вивезе 1,5 млн тонн пшениці, порівняно із заявленими раніше 1,8 млн.

Про це повідомив аналітичний центр кооперативу «Пуск».

На січень продано лише 750 тис. тонн пшениці. Значної пропозиції на ринку не спостерігається.

Вартість експортної пшениці перебуває у діапазоні 215-220 доларів за тонну. Аграрії не поспішають продавати збіжжя, очікуюючи ціни на рівні 230-235 доларів за тонну.

Прогнозується нетривале підвищення цін до 230 доларів за тонну до 25 грудня. Однак згодом ціни повернуться на позначки 210-215 доларів за тонну, – зазначають аналітики.

На українському ринку сої наразі достатня пропозиція. Проте переробники закуповують сировину про запас, оскільки до кінця зими ціни можуть суттєво зрости.

Заводи закуповують сою за цінами у діапазоні 399-409 доларів за тонну. Можна прогнозувати, що у січні-лютому ціни на сою піднімуться до 434-461 доларів за тонну.

Загалом Україна зібрала 3,6 млн тонн сої та має запаси близько 3 млн тонн. Цього достатньо для покриття потреб як імпортерів, так і переробників.

Більше новин