Новини

Аналітики прогнозують падіння цін на калійні добрива
Аналітики прогнозують падіння цін на калійні добрива
Опубліковано: 06 Червня 2023

Після продовження дії «зернового коридору» споживачі активізували закупівлі калійних добрив. Багато аграрних компаній не вносили взагалі, або скоротили внесення калію минулої осені і цього року їм необхідно хоча б частково компенсувати втрати елементу в ґрунті.

Про це розповіли аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.

«Поточного року попит на калійні добрива буде значно вищим, хоча навряд чи повернеться до довоєнного рівня. У 2021 році було імпортовано 263 тис. т калію хлористого: 190 тис. т з білорусі, 71 тис. т з Узбекистану, 2 тис. т з Польщі, менше ніж 1 тис. т з Німеччини», — розповіли аналітики.

Наразі єдиними реальними постачальниками з вказаних країн залишаються дві останні, однак вони постачають відносно невеликі об’єми. Тому, в очікуванні збільшення попиту імпортери шукають нові джерела поставок і на ринку вже з’являються альтернативні продукти.

Калій хлористий з Ізраїлю продають по 31 тис. грн/т, СРТ/FCA кордон та з Лаосу по 31 тис. грн/т, СРТ.

На поточному тижні з’явилась пропозиція йорданського продукту, поставка в липні, ціна — 30 тис. грн/т, FCA західний кордон України.

Гросдорф пропонував узбецький гранульований калій хлористий по 33 тис. грн/т на виробничому майданчику. На регіональних складах товар пропонується по 34,7-35 тис. грн/т.

Німецький Korn-Kali (K2O 40%, Mg 6%) пропонується по 27,9-34,5 тис. грн/т на складах.

На складах нідерландські РК 23:23, 18:18, 18:13 пропонуються по 43,5 тис. грн/т, 36 тис. грн/т, 33 тис. грн/т.

Аналітики прогнозують, що внаслідок зниження світових цін очікується скорочення вартості калію в Україні.

Більше новин