Новини

Аналітики очікують подальшого зниження цін на український ріпак
Аналітики очікують подальшого зниження цін на український ріпак
Опубліковано: 01 Червня 2023

Українські аграрії робили значні ставки на ріпак як високоприбуткову сільгоспкультуру в умовах 2023 року. Між тим низка зовнішніх факторів – зниження цін на нафту та біодизель – загрожують обвалу цін на олійну культуру. Погіршує ситуацію обмеження українського експорту п’яти культур до ЄС, до яких входить ріпак.

Про це пише ВАР.

«Ціни на біодизель знижуються вже півроку. Наразі очікується підвищення процентної ставки в США, що тисне на ринок нафти та інших енергоносіїв, включаючи біодизель. Це буде сприяти зниженню цін на ріпак. До того ж в ЄС розраховують на гарний врожай олійної, що знизить європейський попит на український ріпак на старті збиральної кампанії. В Україні також прогнозується значний валовий збір олійної на рівні 3,7 млн тонн», – розповіли в аналітичному департаменті «ПУСК».

За даними аналітиків, новий врожай ріпаку наразі контрактує за форвардами Німеччина по ціні 385-390 євро за тонну. Виходячи з високої очікуваної пропозиції ріпаку у липні, ціна може знизитися на 40-50 євро за тонну.

«Погіршує ситуацію очікування, що ЄС продовжить до кінця року заборону на імпорт п’яти культур з України, до яких входить ріпак. В такому випадку Польща зникає як покупець українського ріпаку. Одеські порти з високою ймовірністю не зможуть відправляти ріпак у липні, вся пропозиція перейде на малі порти. Тож можна очікувати провалу цін у період липень-серпень», – додають у «ПУСК».

Попит на український ріпак може відновитися восени, коли ЄС вже переробить власний врожай.

Більше новин