Новини

Агрометеорологи повідомили, як вплинула липнева спека на вегетацію сільгоспкультур
Агрометеорологи повідомили, як вплинула липнева спека на вегетацію сільгоспкультур
Опубліковано: 20 Липня 2023

Незважаючи на досить тривалий період спекотної погоди, агрометеорологічні умови для вегетації сільськогосподарських культур в Україні в першій половині липня залишалися у цілому задовільними.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН про агрометеорологічні умови та стан посівів.

Погіршення стану пізніх сільгоспкультур не спостерігалося завдяки досить високій для липня вологості повітря у денні години, яка не дозволяла рослинам в’янути, а тривалість дії високих температур повітря не була критичною.

Також дощі в липні були сприятливими для поповнення вологозапасів ґрунту на посівах пізніх технічних культур. Вони пом’якшували негативну дію високих температур повітря та ґрунту, зокрема на ріст і розвиток кореня цукрових буряків.

Разом з тим, зливи і сильні дощі у поєднанні зі шквалистим посиленням вітру, були несприятливими для достигання зерна озимих та ранніх зернових сільськогосподарських культур. Місцями спостерігалося вилягання незібраних посівів пшениці озимої та ячменю ярого.

За повідомленням агрометеорологів, у районах випадіння граду у західних, північних та східних областях спостерігалося локальне пошкодження посівів ріпаку озимого, кукурудзи, сої.

Також фахівці додали, що вищевказані погодні умови сприяли розвитку збудників хвороб.

У цілому ж умови для проведення польових робіт в першій половині поточного місяця були переважно малосприятливими через випадіння опадів і місцями сильно зволоженого верхнього шару ґрунту.

Більше новин