Новини

Агробізнес знову закликав Раду зберегти мораторій на податкові перевірки
Агробізнес знову закликав Раду зберегти мораторій на податкові перевірки
Опубліковано: 20 Жовтня 2023

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» закликала парламентарів не підтримувати проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» (№10016-д).

Як говориться у повідомленні УКАБ, Верховна Рада України 17 жовтня ухвалила у першому читанні проєкт закону, який розширює перелік проведення документальних планових податкових перевірок з 1 листопада, хоч такі перевірки й були заборонені до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України. 

«Водночас лише нещодавно ВРУ було прийнято закон №3219-IX, відповідно до якого з 1 серпня 2023 року відмінено 2% ФОП та частково повернуті податкові перевірки», — підкреслюють в об’єднанні.

Фахівці зазначають, що законопроєкт №10016-д розроблено на виконання Україною зобов’язань перед МВФ. 

«УКАБ розуміє важливість і необхідність продовження та поглиблення співпраці з МВФ, проте не підтримує непослідовність і невизначеність у діях народних депутатів, адже закон України №3219-IХ вже мав врегулювати питання виконання меморандуму. Крім цього, УКАБ уже багато разів висловлював позицію, що скасування податкових пільг, які було запроваджено під час воєнного стану, до його припинення вкрай негативно вплине на бізнес-середовище», — підкреслили в асоціації

І пояснили, що через війну агросектор України потерпає від великої кількості проблем, як наслідок — сільськогосподарська галузь сьогодні знаходиться на межі своєї рентабельності. Й щодня аграрний бізнес України продовжує нести нові збитки через збройну агресію росії. Тому скасування податкових пільг, які було запроваджено на період дії воєнного стану, призведе до ще більшого зменшення можливостей підприємств продовжувати вести свою господарську діяльність. 

З огляду на вищезазначене, асоціація закликала зважено та послідовно підійти до питання скасування мораторію на проведення податкових перевірок у воєнний час. 

Більше новин