Новини

Аграрний комітет схвалив законопроєкт про держпідтримку фермерів під час війни
Аграрний комітет схвалив законопроєкт про держпідтримку фермерів під час війни
Опубліковано: 29 Червня 2023

Народні депутати — члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики на засіданні 26 червня переглянули рішення комітету від жовтня 2022 року про проєкт закону щодо державної підтримки сільського господарства та експорту агропродукції під час воєнного стану (№8025) та деталізували спірні положення.

Про це говориться у повідомленні парламенту

Зокрема, підтримали висловлені пропозиції підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі, а саме:

прибрані спірні норми щодо контролю тарифів «Укрзалізниці» та страхування;

підвищилась актуальність підтримки розвитку сухопутних маршрутів, барж для внутрішніх річкових перевезень для експорту та залучення інвестицій від міжнародних партнерів, грантових коштів, будівництва залізничних елеваторів, автомобільних мультимодальних комплексів, контейнерів для зернових;

фінансова підтримка передбачається лише за кошти грантових фондів та міжнародних партнерів. Окремо було наголошено, що кошти фонду UNITED24 передбачені для відновлення України та не можуть бути направлені на допомогу аграріям;

також враховані думки та пропозиції щодо суворих обмежень отримання коштів в одні руки, подати заявку на отримання допомоги можливо лише через Державний аграрний реєстр тощо.

На засіданні було зазначено, що міжнародні партнери та донори для підтримки аграрного сектору економіки прагнуть працювати в Україні відкрито та прозоро, без будь-яких погоджень підтримки в ручному режимі. Тому дана законодавча ініціатива дозволить законодавчо закріпити та врегулювати напрями підтримки.

Більше новин