Новини

Аграрний комітет підтримав законопроєкт про спрощення купівлі землі
Аграрний комітет підтримав законопроєкт про спрощення купівлі землі
Опубліковано: 30 Квітня 2023

В аграрному комітеті Верховної Ради підтримали законопроєкт №7532, який робить простішою купівлю землі під сади та городи. 

Про це у соцмережах повідомив голова аграрного комітету Верховної Ради Олександр Гайду.

«Комітет підтримав законопроєкт №7532. Він передбачає спрощення процедури купівлі невеликих ділянок сільгоспземлі, зокрема під садівництво та городи. Ухвалення законопроекту зробить цю процедуру дешевшою та простішою. Рекомендували парламенту створити Національне військове меморіальне кладовище в Києві. Такі меморіали у лісовій зоні дуже розповсюджені в Європі», – написав Олександр Гайду.

Зазначимо, що законопроєкт №7532 виключає перевірку відповідності набувача ділянки вимогам, наведеним в статті 130 Земельного кодексу, якщо мова йде про землю для садівництва і її площа не перевищує 0,25 га. Також перевірка не буде проводитися для земель особистого селянського господарства, якщо вони знаходяться в населених пунктах, а їх площа не перевищує 2 га.

Документ також зробить можливість Надання передачі права купівлі ділянки землі сільськогосподарського призначення тимчасовою, замість нинішньої безстрокової. Законопроєкт розширює перелік осіб, на яких розповсюджується заборона на володіння земельними ділянками.

Більше новин