Новини

Аграрії засіяли близько 20 % площ від прогнозу – Висоцький
Аграрії засіяли близько 20 % площ від прогнозу – Висоцький
Опубліковано: 21 Квітня 2022

Станом на 21 квітня аграрії в Україні засіяли понад 2,5 млн га, що становить близько 20 % від прогнозу на цю посівну.  

Про це в ефірі національного марафону заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, на сьогодні на частині територій, які були визволені з-під окупації, є необхідність розмінувати поля: це Чернігівщина, Сумщина, частина Харківщини та Київщини. Навіть у цих регіонах Мінагрополітики розраховує, що як мінімум на 60–70 % вдасться виконати вчасно всі весняно-польові роботи.

Як зазначив Висоцького, найскладніша ситуація – в тимчасово окупованих областях і там, де тривають активні бойові дії: це – Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська області. Там наразі прогноз менш позитивний – посів там може відбутися за песимістичного сценарію лише на 30–40 %.

На решті територій України посівна йде за планом.

Висоцький наголосив, що у більшості випадків аграрії завчасно закупили матеріальні ресурси. Там, де немає бойових дій або немає мінувань, аграрії активно виходять у поля і продовжують посівну кампанію.

Мінагрополітики двічі на тиждень збирає прогнозовані плани, факт посіву та звіряє всі дані, моніторячи ситуацію в режимі реального часу. Рекомендації, які дало міністерство щодо збільшення площ продовольчих культур, наприклад гречки, проса, аграрії втілюють у життя.

Наразі побудовано ефективний діалог – сподіваємось, що так буде й надалі,” – зазначив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, що падіння виробництва в аграрному секторі через війну сягнуло 40-70%.

Більше новин