Новини

Аграрії запропонували уряду програму аграрної політики повоєнного відновлення
Аграрії запропонували уряду програму аграрної політики повоєнного відновлення
Опубліковано: 30 Грудня 2022

Учасники аграрного форуму  «Селянські та фермерські господарства під час війни та у період повоєнного відновлення України: політичний діалог» звернулися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів із закликом змінити довоєнну агропродовольчу модель країни, орієнтовану на сировинний експорт, виснаження ґрунтів і водних ресурсів, знекровлення сільського способу життя на сімейно-фермерську, що функціонує на засадах сталого розвитку. Для цього підготували підсумковий документ. 

Про це повідомляє Урядовий кур’єр.

Представники Асоціації фермерів та приватних землевласників України, особистих селянських господарств, організацій громадянського суспільства, академічної громадськості, які зібралися разом у великій конференц-залі НАН України, обговорили найактуальніші питання продовольчого забезпечення українців продукцією вітчизняного виробництва, основних підходів щодо розширення участі селян і фермерів у процесах повоєнного відновлення України,  налагодження політичного діалогу між дрібними сільськогосподарськими виробниками та органами влади різних рівнів.

Ґрунтуючись на підсумках обговорень та попередніх масштабних регіональних зустрічей із цих питань і керуючись тим, що ФАО та інші організації ООН, Європейський Союз визнали важливість традиційних знань фермерів у забезпеченні населення високоякісним продовольством, дрібні сільськогосподарські виробники та споживачі в Україні зійшлися на думці, що українці заслуговують на нову державну політику агропродовольчої відбудови.

Вона підтримує традиційну культуру харчування, засновану на здоров’ї нації, в якій екологічна відповідальність та економічна справедливість мають пріоритет над сучасними системами промислового аграрного виробництва агрохолдингового типу.

Аграрії підготували підсумковий документ — резолюцію форуму, в якій представили комплекс конкретних програмних заходів для запровадження нової аграрної політики повоєнного відновлення.

Більше новин