Новини

Аграрії закликають уряд продовжити дію відстрочки від мобілізації
Аграрії закликають уряд продовжити дію відстрочки від мобілізації
Опубліковано: 21 Жовтня 2022

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулась до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням пролонгувати строк дії відстрочки від мобілізації ще на 2 місяці задля безперебійної роботи підприємств агросектору, що є критичним для забезпечення продовольчої безпеки держави.

Про це говориться в повідомленні УКАБ.

Як йдеться у зверненні, дуже важливим та вкрай очікуваним є прийняття урядового законопроєкту про внесення змін до Закону України №7687 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, яким враховується позиція асоціацій та бізнесу, котрі неодноразово зверталися щодо вирішення проблемного питання з укладання договору про виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

Проте наразі через затримки з прийняттям законопроєкту №7687 відтерміновується запровадження й нової системи «єБронювання». Варто враховувати, що в листопаді 2022 р. завершиться відстрочка від призову відповідно до наказів, які були видані в травні 2022 р. та березні-квітні 2022 р. з відповідним продовженням на 2 місяці.

Водночас компанії-члени УКАБ, що забезпечують функціонування економіки та продовольчу безпеку країни, мають залишатися працездатними для виконання цих завдань, а для цього потрібно мати як всі необхідні матеріальні, так і кадрові ресурси в достатній кількості для забезпечення безперебійної роботи підприємства.

«Для успішного проведення сільськогосподарських польових робіт необхідно прийняти рішення щодо повторного продовження на 2 місяці строку дії відстрочки від мобілізації для критичних працівників підприємств, що дозволить прийняти та ввести в дію законопроєкт №7687, розробити та затвердити відповідні підзаконні акти на виконання цього закону, розробити та запровадити на законодавчому рівні нову систему «єБронювання», а також залишить достатньо часу для подачі заявок на нові бронювання», — наголошується у зверненні.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає урядовців підтримати повторне продовження на два місяці строку дії відстрочки від мобілізації на період розробки та затвердження відповідного законодавства й врегулювання оновленої процедури бронювання. А також ініціювати якнайшвидше винесення на розгляд до другого читання законопроєкту про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Більше новин