Новини

Аграрії прифронтових регіонів просять запровадити єдиний тариф на зернові перевезення
Аграрії прифронтових регіонів просять запровадити єдиний тариф на зернові перевезення
Опубліковано: 21 Грудня 2023

Аграрії Харківщини просять зрівняти для них вартість доставки зернових вантажів залізничним транспортом із західними регіонами. Про це під час конференції Victory Harvest розповів очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов, пише Latifundist.com.

«У нас є сотні звернень від аграріїв про те, щоб зрівняти умови для тих фермерів, які знаходяться, наприклад, на Львівщині та везуть свій товар до державного кордону з тими, хто має вивозити під кулями, під вогнем свій врожай з Вовчанська, Купʼянська, Ізюмщини, з інших наших територій до того самого кордону. На рівні Полтавщини аграрії виходять в нуль, а далі все йде в збиток», — розповів Олег Синєгубов.

За його словами, виробники чекають рішень на рівні держави щодо допомоги й, можливо, запровадження єдиного тарифу доставки. Наприклад, щоб вартість транспортування зерна залізницею до порту чи кордону була однаковою як для Ужгорода чи Львова, так і для Харкова, щоб всі знаходились в рівних умовах.

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков додав, що необхідно знизити до собівартості вагонну та тарифну складові залізничних перевезень.

«Якщо є відстань 500 км з Харківської області до порту, вона не повинна бути такою (по вартості — прим. ред.) як 500 км з західної України до порту», — сказав заступник міністра.

Більше новин