Новини

Аграрії просять владу подовжити відстрочку від мобілізації для працівників сільського господарства
Аграрії просять владу подовжити відстрочку від мобілізації для працівників сільського господарства
Опубліковано: 11 Серпня 2022

Щоб не ставити під загрозу нову посівну кампанію, Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського щодо деяких аспектів бронювання військовозобов’язаних, які працюють в галузі сільського господарства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 194 врегульовано питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану.

«Більшість аграріїв навесні 2022 пройшли процес бронювання і отримали відстрочку від мобілізації. Однак строк дії відстрочки від мобілізації не може перевищувати шість місяців. Нещодавно Мінагрополітики було презентовано аграріям зміни до порядку бронювання, суть яких полягає в автоматизації процедури на базі нової інформаційно-комунікаційної системи “єБронювання”. Але розробка такої системи та її запровадження потребуватиме часу. Однак, вже у серпні – вересні 2022 у багатьох аграріїв спливе термін дії відстрочки від мобілізації і працівник сільського господарства може бути мобілізований прямо під час польових робіт, що взагалі ставить під загрозу нову посівну компанію», – йдеться у зверненні.          

Для успішного проведення осінньо-польових робіт ВАР пропонує за необхідне прийняти системне рішення щодо продовження строку дії відстрочки від мобілізації, яке має два альтернативні варіанти:

– одноразово продовжити для працівників, термін дії бронювання у яких спливає у серпні – вересні 2022 року, строк дії відстрочки від мобілізації до 31 жовтня 2022 року;

– продовжити строк дії відстрочки від мобілізації для вищезгаданих працівників до моменту повноцінного запровадження нової інформаційно-комунікаційної системи “єБронювання”.

Джерело: Agravery.com

Більше новин