Новини

Аграрії просять владу дозволити обмінювати валюту за комерційним курсом
Аграрії просять владу дозволити обмінювати валюту за комерційним курсом
Опубліковано: 17 Червня 2022

Аби аграрії не втрачали мільйони гривень на валютні операції, їм необхідно надати можливість продавати валютну виручку від експорту за комерційним курсом, а не курсом НБУ. З проханням надати таку можливість УКАБ та ВАР звернулися до Президента, прем’єр-міністра, голови Нацбанку та міністра АПК. 

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу

Повідомляється, що до купівлі банками іноземної валюти у експортерів за офіційним курсом НБУ на 24 лютого 2022 року (29,25 грн/долар) регулятор зобов’язав ще 24 лютого 2022 р. Водночас, експортери та громадяни сьогодні купують валюту за комерційним курсом (більше 36 грн/долар). Таким чином аграрії, після повернення в Україну валютної виручки, автоматично втрачають близько 20% власного доходу.

У звернені зазначили, що аграрії купують необхідні для виробництва товари за сформованими на основі реального ринкового курсу цінами. Це в свою чергу призводить до здорожчання вартості виробництва, при значних втратах доходу внаслідок блокади портів та курсових різниць.

“Крім того, НБУ нещодавно підняв облікову ставку до 25%. Це підняло ставки для аграріїв за раніше залучені кредити у комерційних банках щонайменше на 10%”, — зазначили фахівці УКАБу.

Таким чином, фактично більше 30% доходу втрачаються через фінансові регулювання, встановлені НБУ. І це без урахування катастрофічного зниження доходів, через блокаду рф морських портів України.

Більше новин