Новини

Аграрії просять уряд продовжити на 3 місяці чинні бронювання
Аграрії просять уряд продовжити на 3 місяці чинні бронювання
Опубліковано: 07 Травня 2024

«Українська зернова асоціація» (УЗА) звернулася до уряду з проханням продовжити чинні бронювання військовозобов’язаних на 3 місяці до врегулювання нормативної бази відповідно до нового закону про мобілізацію.

Як зазначається, наразі відсутня оновлена Постанова Кабінету Міністрів України про бронювання, а для впровадження нових змін потрібен час, тож аграрії занепокоєнні, що травневі зміни законодавства унеможливлюють продовження бронювання людей за новим порядком.

«УЗА наголошує, що частина чинних бронювань будуть завершуватися в травні, а оформити нове бронювання поки неможливо, відповідно, робота більшості критичних для продовольчої та економічної безпеки держави підприємств опиниться під загрозою. Наразі продовження бронювання здійснюється не раніше ніж за місяць, відтак постає часто проблема, коли нові бронювання ще не затвердженні, а старі вже закінчують свою дію», — йдеться у зверненні.

УЗА звертає увагу, що четвертий цикл бронювання призвів до відтоку військовозобов’язаних із прозорих компаній з офіційним працевлаштуванням, які офіційно вручають всім повістки з ТЦК. Працівники таких прозорих компаній із офіційним працевлаштуванням звільняються через неможливість забезпечити безперервність бронювання.

В асоціації вважають, що потрібно консолідувати зусилля для запобігання переходу економіки в тінь, адже це негативно відображається не лише на підприємствах, але й бюджеті країни.

Також в УЗА зауважили, що у зв’язку з посиленням мобілізації є велика загроза у втраті підприємствами вузькокваліфікованих спеціалістів через високі строки розгляду обґрунтувань на бронювання підприємств.

«УЗА сподівається на врахування думки зернової галузі, підприємства якої, попри все, продовжують інвестувати в операційну діяльність, обладнання, науково-дослідну роботу в полі, сплачують податки до державного бюджету та залежні від стабільного забезпечення виробничого процесу кваліфікованими кадрами протягом усього календарного року», — додали в УЗА.

Більше новин