Новини

Аграрії просять уряд не повертати акциз на пальне
Аграрії просять уряд не повертати акциз на пальне
Опубліковано: 19 Серпня 2022

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до профільних Комітетів ВРУ з проханням не підтримувати законопроєкти та будь-які ініціативи щодо повернення акцизу на пальне у період воєнного стану.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Як йдеться у зверненні, у березні цього року Верховна Рада України скасувала стягнення акцизів на пальне.

Проте, 14.08.2022 року на офіційному веб-сайті ВРУ було зареєстровано проєкт Закону України №7668 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку». Основна мета законопроєкту – повернення на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100,00 євро за 1000 літрів.

«На сьогодні ставки акцизу на біопаливо, біодизель і бензин з етанолом залишись на довоєнному рівні, адже на них не було скасовано стягнення акцизу у березні цього року. Така ситуація вкрай негативно впливає на стимулювання внутрішньої переробки відповідної сільськогосподарської продукції та виробництво біопалив в Україні. Враховуючи проблеми з логістикою аграрної продукції, імовірно, що Україна матиме декілька мільйонів тонн кукурудзи, яку не зможе вивезти, а також враховуючи, що деякими підприємствами було вже проінвестовано мільйони доларів у біогазові комплекси, цю кукурудзу можна віддати на переробку для внутрішнього виробництва біоетанолу та біодизелю. Проте, для цього необхідно передбачити пільгове оподаткування і на ці види палива, а не скасовувати його взагалі до закінчення дії воєнного стану», — пояснюється у зверненні.

Аграрний сектор України завжди був і залишається рушієм економіки нашої держави. Враховуючи важку ситуацію з логістикою, яка здорожчала перевезення аграрної продукції у 2-6 разів, в залежності від операції, занизькі закупівельні ціни, на додаток ще й повернення акцизу на пальне, спричинить додаткове фінансове навантаження на бізнес.

Враховуючи вищезазначене, члени УКАБ виступають проти законопроєкту №7668 та закликають депутатів не підтримувати даний документ, а також будь-яку іншу ініціативу, направлену на повернення акцизу на пальне у період воєнного стану. 

Більше новин