Новини

Аграрії озвучили 6 основних потреб галузі уряду та депутатам
Аграрії озвучили 6 основних потреб галузі уряду та депутатам
Опубліковано: 07 Жовтня 2022

5 жовтня представники аграрних асоціацій зустрілись з першою віце-прем’єр-міністром – міністром економіки Юлією Свириденко, міністром аграрної політики та продовольства Миколою Сольським та головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим та озвучили важливі потреби для учасників аграрного ринку. 

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

З топчиновниками зустрілись представники Аграрного союзу, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Всеукраїнської Аграрної Ради, Української аграрної конфедерації, Українського клубу аграрного бізнесу.

Вони перелічили наступні потреби:

– виділення мікрогрантів на розвиток тваринництва в дрібних господарствах;

– доступності банківського фінансування;

– зміни фіксованого курсу валюти за експортними операціями;

– врегулювання термінів розрахунків торговельних мереж із постачальниками;

– звільнення від сплати єдиного податку аграріїв, які належать до 4 групи, і землі яких окуповані;

– удосконалення процедури бронювання працівників.

Стосовно останнього пункту, то аграрні асоціації підкреслили гостру необхідність якнайшвидшого ухвалення в цілому законопроекту № 7687, який удосконалює положення стосовно бронювання працівників критичних підприємств та установ, які забезпечують життєдіяльність держави.

Крім того, аграрії акцентували на необхідні ухвалення ще одного законопроекту – № 7646. Він стосується декриміналізації провадження господарської діяльності на тимчасово непідконтрольній Україні території, якщо така діяльність не має на меті свідоме спричинення шкоди нашій державі. Цей документ дає громадянам України, які опинилися під вимушеною окупацією, чітке розуміння дій та заходів, які вони можуть здійснювати, і за які не буде передбачено кримінальної відповідальності українським законодавством.

Більше новин