Новини

Аграрії отримали збитків на $7 млрд з початку повномасштабного вторгнення
Аграрії отримали збитків на $7 млрд з початку повномасштабного вторгнення
Опубліковано: 27 Жовтня 2022

На початок вересня 2022 року сума прямих збитків завданих земельному фонду та агропромислового комплексу України складає $6,9 млрд. 

Про це ідеться у дослідженні Київської школи економіки.

Повідомляється, що оцінка прямих втрат агропромислового комплексу та сільськогосподарської інфраструктури включає наступні основні складові:

– втрати сільськогосподарської техніки; втрата елеваторів та інших зерносховищ;

– втрати тваринництва від загибелі тварин; втрати виробників багаторічних культур через пошкодження насаджень; втрати бджільництва;

– втрати факторів виробництва та готової продукції через їх пошкодження та крадіжки.

Найбільша частка втрат належить втратам через знищення та пошкодження сільськогосподарської техніки, внаслідок чого оціночні втрати сільгоспвиробників складають понад $2,89 млрд. Другою за розміром категорією є втрати через знищення та крадіжки виробленої продукції, сукупна вартість знищеної та вкраденої продукції оцінюється в $1,87 млрд.

Суттєвих втрат зазначала інфраструктура для зберігання виробленої сільськогосподарської продукції. Сумарна ємність зруйнованих зерносховищ сягає 6,5 млн тонн виробленої продукції, а ємність пошкоджених зерносховищ перевищує 2,9 млн тонн потужностей одночасного зберігання. Вартість відновлення зруйнованих потужностей оцінюється у $1.06млрд

Як зазначили дослідники, обрахунки втрат земельного фонду будуть оцінені у наступних випусках звіту.

Вищезазначені втрати оцінюються непрямими методами, поєднанням відповідної державної, регіональної статистики, а також — даних з опитувань сільськогосподарських виробників. Для обрахунку втрат сільськогосподарських виробників були використані дані опитування, проведеного на замовлення команди Світового Банку в Україні зі швидкої оцінки завданої шкоди та потреб у відновленні. Опитування проводилося компанією IPSOS протягом липня,” – ідеться у дослідженні.

Більше новин