Новини

Аграрії не поспішають купувати селітру в очікуванні зниження цін
Аграрії не поспішають купувати селітру в очікуванні зниження цін
Опубліковано: 29 Вересня 2023

До подорожчання селітри, яке відбулося 4 вересня, були придбані досить великі об’єми цього добрива і у споживачів сформувалися досить хороші запаси на посівну озимих.

Про це розповіли аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.

Також не оминула селітру і проблема нестачі фінансів, викликана поганими продажами агропродукції і її низькими цінами.

«При цьому розпочалась збиральна кампанія сої, соняшника та кукурудзи і після продажів агропродукції кошти в першу чергу будуть спрямовані на її завершення. Через посуху затримується посівна озимого ріпаку і добрива, які були придбані під цю культуру, можуть «перейти» під посів пшениці, що відкидає потребу в дозакупівлях», — йдеться у повідомленні аналітиків.

Аграрії поки що не поспішають купувати селітру на весну в очікуванні покращення ситуації з експортом агропродукції, що може призвести до підвищення цін на неї.

Рекомендована ціна від «Остхему» на селітру поки що знаходиться на рівні 20 тис. грн/т, на вапняково-аміачну селітру — 16 тис. грн/т, СРТ. Водночас торгові компанії для активізації продажів пропонують український продукт, придбаний ще до подорожчання, за нижчими цінами.

Ціни на імпортний продукт коливаються від 16 до 19,7 тис. грн/т:

польська селітра — 17,9-18,7 тис. грн/т, FCA кордон/EXW;

болгарська селітра — 18,8-19,2 тис. грн/т, FCA порт; 

турецька аміачна та вапняково-аміачна селітра — 18-18,2 тис. грн/т та 16 тис. грн/т, FCA порт;

грузинська селітра — 19-19,7 тис. грн/т, EXW.

Румунський виробник Azomures заявив про відновлення виробництва в жовтні, однак поки працюватиме на внутрішній ринок, проте згодом можна очікувати поставки румунської селітри в Україну.

Аналітики зазначили, що чергове підвищення цін на газ в Європі сприятиме утриманню цін на азотні добрива українськими виробниками.

«Попит залишатиметься досить низьким і якщо проблема з експортом агропродукції не вирішиться, ситуація із закупівлями добрив тільки погіршуватиметься. Динаміка цін на газ в Європі залишатиметься ключовим індикатором руху цін на імпортні нітратні добрива. Якщо стрибків цін на газ не буде, передумов для зростання вартості добрив в регіоні немає», — підсумували в Barva Invest.

Більше новин