Новини

Аграрії наполягають на відкладенні другого етапу земельної реформи
Аграрії наполягають на відкладенні другого етапу земельної реформи
Опубліковано: 07 Листопада 2023

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) зареєструвала на сайті Президента України петицію «Захистити українське село — відкласти до закінчення війни збільшення максимальної площі с/г землі «в одних руках» зі 100 до 10000 гектарів» з проханням відкласти до закінчення війни впровадження другого етапу земельної реформи.

Про це повідомила пресслужба ВАР.

«Унаслідок війни агропідприємства вже другий рік поспіль працюють у збиток, щодня зазнають фінансових втрат через заблоковані порти, логістичні проблеми та низькі ціни на зерно. росія продовжує атакувати аграрну інфраструктуру і прицільно знищує зернові елеватори та порти. Значна частина сільгоспугідь замінована, велика кількість підприємств, як і раніше, залишаються на окупованих територіях», — йдеться в петиції.

Зазначається, що новим викликом для агросектору стане другий етап земельної реформи, який розпочнеться з 1 січня 2024 р. Максимальний розмір земельної ділянки, яку зможе придбати одна людина, збільшиться з нинішніх 100 до 10 тис. га.

«В аграріїв немає коштів, а тому збільшення ліміту с/г земель у власності, за нинішніх умов, призведе до скупівлі землі за безцінь олігархами та корупціонерами. Тому, сьогодні вкрай важливо зберегти аграріїв, які останнє віддають на підтримку ЗСУ, а не тих, хто заробляє на корупції та війні», — вважають автори петиції.

ВАР пропонує залишити до закінчення війни і ще протягом двох років після перемоги чинний ліміт на купівлю в 100 гектарів землі в «одні руки» як для юридичних, так і для фізичних осіб. 

Нагадаємо, аналітики вважають, що відкриття ринку для юросіб має суттєво підвищити попит на землю, а відтак і призведе до подальшого зростання ціни.

На ринок прийдуть і нові гравці: брокери, аграрні інвестиційні фонди, що значно підвищить його ліквідність і полегшить процедури купівлі-продажу. Більший попит штовхатиме вгору і ціну. За прогнозом компанії «Твоє коло», вже наступного року земля може подорожчати на 20-25% у доларовому еквіваленті.

Більше новин