Новини

Аграріям дали кілька місяців на перереєстрацію договорів оренди землі – пояснення експерта
Аграріям дали кілька місяців на перереєстрацію договорів оренди землі – пояснення експерта
Опубліковано: 14 Грудня 2022

В Україні Законом № 2698-ІХ відновлено державну реєстрацію речових прав на земельні ділянки за договорами оренди, суборенди, земельних ділянок, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту. Також врегульовано механізм внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про перехід від однієї особи до іншої прав оренди, суборенди земельних ділянок, що відбувся під час воєнного стану. 

Про це у пише у Фейсбук Софія Ковальчук, заступник начальника відділу розгляду скарг у сфері державної реєстрації нерухомого майна Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України.

Як розповіла Софія Ковальчук, якщо договір оренди, суборенди земельної ділянки, емфітевзису, договір про передачу прав землекористування припинено відповідно до пункту 29 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України у зв’язку з невнесенням до Державного реєстру прав відомостей про реєстрацію відповідного права або відомостей про поновлення відповідного договору до збирання врожаю, посіяного землекористувачем на земельній ділянці, землекористувач має право на збирання такого врожаю.

Вона зазначила, що таким чином, Законом № 2698-ІХ, крім іншого, відновлюється система оформлення права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, а також вносяться зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Ідеться про запровадження механізму внесення до Державного реєстру прав відомостей про перехід від однієї особи до іншої прав оренди, суборенди земельних ділянок, що відбувся під час воєнного стану.

«Отже, зазначені зміни потребують врахування в роботі суб’єктами державної реєстрації», – додала експерт.

Більше новин