Новини

Аграріям бракує обігових коштів
Аграріям бракує обігових коштів
Опубліковано: 10 Серпня 2023

Нестача обігових коштів сьогодні є однією з головних проблем аграріїв. Особливо її відчувають на деокупованих територіях півдня.

Про це повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Заступник голови ВАР Денис Марчук вважає, що з розгортанням осінньої посівної кампанії ситуація ще погіршиться. Він наголосив, що товаровиробники вирощували сільгоспкультури з певними очікуваннями щодо експорту та реалізації за ринковими цінами.

Проте блокада на Чорному морі та невизначеність з альтернативними шляхами, коли існує заборона на імпорт через західні кордони значно ускладнюють логістику. Відповідно, аграрії сьогодні зазнають суттєвих збитків.

Особливо критичний стан агросектору на Півдні, на деокупованих територіях, зокрема, на Херсонщині та Миколаївщині, бо ці регіони фактично не мають можливості сьогодні кредитуватися.

— Аграрії південних регіонів опинилися в ситуації, коли в них нема матеріальних цінностей, які можна було б використати як заставу. Тобто банківські кредити для них недоступні. Вони потребують фінансової підтримки. Скоро розгорнеться нова осіння кампанія по посіву озимини, на яку потрібні будуть кошти. ВАР допомагає аграріям міндобривами та посівним матеріалом, збирає кошти на безвідсотковій основі: аграрії підтримують колег з південних регіонів, щоб люди могли працювати. Тому фінансування — одне з питань порядку денного для товаровиробників, — зазначив Денис Марчук.

Більше новин