Поради від Пана Агрохімовича

Зернові: яке живлення краще кореневе або позакореневе
Зернові: яке живлення краще кореневе або позакореневе
Опубліковано: 17 Листопада 2023

Звичайно, така постановка питання абсолютно неприйнятна. Обидва види підгодівлі вирішують свої стратегічні завдання і важливо правильно і своєчасно їх застосовувати.

Так, кореневе живлення для рослин позиціонується, як основний (а в деяких випадках, наприклад на ранніх термінах вегетації – єдиний) спосіб отримання поживних речовин. Більшість макроелементів засвоюється саме через коріння. Добриво по листу, як зазначалося вище, – операція спеціальна або ситуативна, але це зовсім не означає, що такі підгодівлі зернових культур не потрібно планувати заздалегідь.

При цьому давайте пам’ятати, що втрати поживних речовин при кореневій підгодівлі нерідко досягають 50-60%. Причому деякі елементи живлення вкрай погано засвоюються саме через кореневу систему, а при низьких температурах – взагалі не засвоюються. Наприклад, те ж залізо входить в десятку найбільш поширених елементів у грунті, але є дуже малодоступним для рослин.

Ті ж проблеми з фосфором. Він практично недоступний при низьких температурах грунту (причому проблеми починаються вже з 10-12 ° C), а втрати фосфору іноді становлять 80%, а це ж найдорожчий з макроелементів. А добриво для позакореневого внесення ці проблеми знімає. Взагалі, вважається, що позакореневе підживлення для різних елементів живлення ефективніше кореневого в 2-8 разів.

З іншого боку необхідно враховувати, що позакореневе підживлення для зернових культур передбачає пасивне проникнення елементів живлення в рослину. Тобто про якусь міграцію поживних речовин не може бути й мови. А значить ми дуже обмежені площею доступною листкової поверхні і пропускною спроможністю листкової кутикули. Концентрацію добрив в розчині теж не можна перевищувати, оскільки це викличе пошкодження листя. Так що при всіх достоїнствах такого методу, ми просто не зможемо внести все необхідне через лист.

Таким чином, ми постійно знаходимось перед вибором, яке купити мікродобриво для забезпечення оптимальних способів, термінів і обсягів внесення необхідних поживних речовин. Але фахівці Торгового Дому “Агрохім” допоможуть вам зробити вірний вибір.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад