Поради від Пана Агрохімовича

Захист рослин від весняних стресів
Захист рослин від весняних стресів
Опубліковано: 01 Квітня 2024

Мінливі весняні погодні умови здатні негативно вплинути на ріст і розвиток, а отже і на майбутню врожайність озимих, ярих, плодових та інших культур. Що треба робити, аби попередити потенційні втрати, зробити культурні рослини стійкішими до температурних та інших стрес-факторів і підвищити їх адаптивність.

Весняні стреси є суттєвим фактором ризику. Нарівні із забур’яненістю, ураженістю хворобами та пошкодженням шкідниками він може негативно позначитися на рості та розвитку культурних рослин.

Перш за все, культури можуть потерпати від різких перепадів денних і нічних температур та приморозків, характерних для цієї пори року, а також надмірно посушливих періодів. Також їм шкодить фітотоксичність, спричинена порушенням норм та регламентів внесення ЗЗР, в тому числі через обробки у невідповідні фази через складні погодні умови.

В результаті — гальмуються ріст та розвиток, культури пригнічуються, гірше споживають елементи живлення із ґрунту та добрив тощо. Ослаблені рослини стають також легкою «мішенню» для шкодочинних організмів. У комплексі це може коштувати аграрію значної частки майбутньої врожайності.

Для запобігання такій ситуації експерти радять включати в системи захисту спеціальні добрива-антистресанти, які здатні допомогти посівам протидіяти стресам. Зокрема рекомендується у весняний період застосувати добриво із властивостями стимулятора, антистресанта, кріопротектора та адаптогена.

Вміст в добриві 17 легкозасвоюваних вільних L-амінокислот рослинного походження прискорює обмінні процеси та сприяє інтенсивнішому синтезу антистресових речовин. Амінокислоти також поліпшують засвоєння елементів мінерального живлення, зокрема мікроелементів (на рівні 80-90%) через листкову поверхню культур, що забезпечує їх швидшу адаптацію у стресових ситуаціях.

Крім того, добриво покращує білковий обмін, підсилює активність фотосинтезу, підвищує вміст цукрів, підсилює осмотичний тиск, допомагаючи культурам засвоювати вологу з глибших шарів ґрунту, завдяки чому вони стають стійкішими до несприятливих умов довкілля.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад