Поради від Пана Агрохімовича

Захист прапорцевого листка пшениці: що має бути у баковій суміші
Захист прапорцевого листка пшениці: що має бути у баковій суміші
Опубліковано: 08 Червня 2023

За результатами багатьох досліджень, одним з ключових для урожайності пшениці є прапорцевий листок. Він відповідає за збереження 43% урожайності. Отож його потрібно захистити та зберегти його вегетацію якомога довше.

Для ефективного захисту прапорцевого листка, зокрема, важливо використовувати правильну бакову суміш. Вона повинна складатися з препаратів, що захищають від хвороб, шкідників та допомагають рослині впоратися зі стресом.

У боротьбі з хворобами важливо працювати на випередження, профілактично — так вдасться отримати запланований урожай. Тому, перш за все, у бакову суміш для захисту прапорцевого листка варто додати фунгіцид, який проконтролює хвороби.

Для захисту посівів пшениці від піренофорозу варто робити вибір на користь фунгіцидів, що мають у своєму складі стробілурини. Це речовини, які превентивно захищають, даючи рослині змогу уникнути пошкоджень тканин і, у підсумку, не витрачати сили на боротьбу з патогеном.

Якщо ж патоген уже проник у рослини й ураження помітне, то стробілуринова група не зможе повністю проконтролювати. Підсилити дію допоможуть карбоксаміди із системною дією. Для максимальної ефективности експерти радять у бакову суміш додавати обидві групи фунгіцидів.

Також для захисту прапорцевого листка важливе застосування інсектициду. Найкраще, якщо у баковій суміші він буде двокомпонентний, контактно-системної дії. Такі препарати захищають рослину від комплексу шкідників.

Ще одним компонентом суміші мають бути амінокислоти. Вони допомагають рослині впоратися зі стресом від погодних чинників та стимулюють природний захист рослин від патогенів.

Фахівці наголошують, що у процесі внесення бакових сумішей, у складі яких є фунгіциди, важливо дотримуватися єдиної норми виливу та забезпечити добре покриття всієї листкової поверхні. У цьому допоможуть сучасні обприскувачі.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад