Поради від Пана Агрохімовича

За яких умов доцільна підвищена швидкість обприскувача під час застосування гербіцидів
За яких умов доцільна підвищена швидкість обприскувача під час застосування гербіцидів
Опубліковано: 14 Серпня 2023

У багатьох випадках під час застосування гербіцидів швидкість руху обприскувача має вирішальне значення.

Зокрема, упущення найбільш чутливої до препарату фази розвитку бур’янів, призведе до суттєвого зниження технічної ефективності препаратів. У такому разі навіть застосування максимальних норм не дасть очікуваного ефекту.

Здійснюючи обприскування на швидкості 18-20 км/год, можна зберегти регламентовану технічну ефективність гербіцидів, які не можна застосовувати за низьких або високих температур повітря (нижче +10°C або вище +25°C), економлячи час на обробку.

Збільшення робочої швидкості руху агрегата під час обприскування важливо в умовах нестабільних погодних умов, коли прогнозують опади, а відкладати обробку немає можливості.

Мобільне обприскування посівних площ актуальне також за умов пізньої затяжної весни, коли строки внесення гербіцидів зміщуються. Особливо на великих посівних площах. До того ж робочий розчин не можна зберігати понад добу через втрату ефективності діючих речовин гербіцидів, розчинених у ньому.

Мобільність обприскування відіграє важливу роль і в умовах, коли у господарстві спостерігається значне навантаження на обприскувачі через збіг та/або накладання обробок гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами. Швидкісне виконання агрегатами своєї функції дасть можливість розвантажити обприскувачі, здійснити максимально можливий обсяг робіт за коротший термін.

Забезпечуючи мобільність обприскування на швидкості 18-20 км/год, аграрії матимуть змогу здійснити обприскування пестицидами у стислі строки, що є важливим чинником, який впливає на збереження та якість урожаю.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад