Поради від Пана Агрохімовича

Якісна сівба цукрового буряка: основи
Якісна сівба цукрового буряка: основи
Опубліковано: 03 Травня 2023

Підготовка до сівби цукрових буряків має велике значення для отримання високоякісного врожаю. Особливу увагу варто звернути на 4 фактори, які надалі вплинуть на результат.

Спосіб сівби

Основний спосіб сівби цукрових буряків — пунктирний з шириною міжрядь 45 см. Головними вимогами є забезпечення однонасінного розміщення в рядку та прямолінійність рядків.

Глибина заробки насіння

За умов високоякісної підготовки ґрунту та достатнього забезпечення вологою глибина загортання насіння становить 2-3 см ±0,5 см.

В умовах же недостатнього і нестійкого зволоження її збільшують до 3-4 см±0,5 см. Загортання насіння глибше 4 см призводить до зниження польової схожості. Важливо висіяти насіння на ущільнене ложе з незруйнованою капілярною системою.

  Норма висіву

  Для одержання високої урожайності на 1 га необхідно перед збиранням забезпечити густоту 90-110 тис./га.

  Для встановлення норми висіву слід врахувати зниження польової схожості залежно від умов та рівня культури землеробства (зниження на 10-15 %). Крім того, до змикання рядків втрачається 5-10% рослин. Таким чином за оптимальних умов нам слід висівати 1,0-1,4 п.о./га.

  Строк сівби

  Визначаючи терміни сівби, наголошує Леонід Чорний, слід врахувати, що для проростання насіння потребує велику кількість води — 150-160 % від власної маси, а дражоване — до 200%. При цьому рослини цукрового буряка на ранніх етапах мають високу холодостійкість. Тому сівбу слід розпочинати з настанням фізіологічної стиглості ґрунту за температури 5-6 °С на глибині 8-10 см.

  Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

   Більше порад