Поради від Пана Агрохімовича

Як запобігти поширенню грибкових хвороб на насіння сої
Як запобігти поширенню грибкових хвороб на насіння сої
Опубліковано: 23 Грудня 2022

Зараження насіння сої хворобами часто відбувається ще в полі, де присутня монокультура, не вчасно провели фунгіцидну обробку або не проводили її взагалі, відсутній обробіток ґрунту.

Для запобігання хворобам насіння сої, раджу за можливості дотримуватися сівозміни, оскільки вона є хорошим засобом стримування розвитку фомопсидозу, церкоспорозу і септоріозу, збудники яких зимують на рослинних рештках, що не мінералізувалися.  

Протруювання насіння — теж важлива складова у системі захисту сої.

Навіть маючи якісний посівний матеріал, перед сівбою його бажано як слід протруїти, щоб захистити від хвороб та ґрунтових шкідників.

Фунгіцидний захист сої має включати обов’язкову обробку по бобах під час вегетації. Особливо, якщо мова йде про альтернаріоз, оскільки пізня осіння обробка насіння ситуацію не врятує. Проти внутрішньонасінних інфекцій як фузаріоз, для захисту підійде системна діюча речовина тебуконазол.

Також запобігти альтернаріозу на сої можна шляхом десикації. Але головним чинником успішного захисту від хвороби є вчасне збирання врожаю, яке убезпечить від поширення грибкових та бактеріальних хвороб на насіння. 

Збирання врожаю сої з підвищеною вологістю бобів та тривале зберігання збіжжя в складі в неочищеному в неочищеному та вологому стані, гарантовано призведе до поширення хвороб.

Ефективні інсектицидні протруйники з подовженою активністю проти комплексу шкідників сої вам допоможуть придбати фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад